Ielogotiesdnb banka jurniekiem
 

Partneri

imo

ifsma

cesma

jurasadministracija

ljs

Aicinājums atbalstīt grāmatas tapšanu PDF Drukāt E-pasts
Trešdiena, 28 jūnijs 2017 22:33
 
God. Kapteiņu kungi,

2017.gada 24.marta LKKA kopsapulces laikā G.Šīmanis iepazīstināja ar grāmatu par mūsu kapteiņiem, kura tapusi ar LKKA biedru atbalstu un kurā iekļauti rakstnieka - marīnista J.Lapsas stāsti. Grāmata tika izdalīta visiem kopsapulces dalībniekiem. Ja kāds no ziedotājiem vēl nav saņēmis, var griezties pie G.Šīmaņa pa tiešo (zemāk ir kontakti).

Tāpat jūrniecības vēsturnieks un rakstnieks – marīnists G.Šīmanis, kurš ir Jāņa Lapsas Piemiņas biedrības valdes loceklis, informēja par ieceri veidot citus, ar Latvijas jūrniecības vēsturi saistītus, izdevumus. Tuvākais mērķis ir līdz 2018.gada martam izdot jaunu grāmatu par Latvijas flotes ievērojamiem kapteiņiem. Faktiski tie būs stāsti par mūsu kolēģiem, mums pašiem un dzīvi uz jūras. Lai īstenotu paredzētos mērķus, G.Šīmanis lūdza Kuģu kapteiņu asociācijas biedrus atbalstīt grāmatas tapšanu. Sanāksmē tika nolemts atbalstīt piedāvāto sadarbību.

Patlaban Jāņa Lapsas Piemiņas biedrības rīcībā ir nodoti tālbraucēju kapteiņu Ulda Rudzīša, Igora Vītola, J. Buklovska, V. Feldmaņa dzīves stāsti lielāku aprakstu veidošanai. Biedrība turpina vākt mūsu kapteiņu dzīves stāstus, kas varētu būt interesanta lasāmviela visām paaudzēm, it īpaši jauniešiem. Šie stāsti varētu būt arī kā lielisks pamudinājums skolēniem, izvēloties nākotnes profesiju, saistīt savu dzīvi ar jūrniecības arodiem.

Grāmatas izveides projekta kopējās izmaksas ir apmēram EUR 3000, kas sevī ietver rakstu digitalizēšanu, tekstu rediģēšanu, maketēšanu un iespiešanu 1000 eksemplāru lielā tirāžā. Projekts nav komerciāls, grāmatas bez maksas tiks izdalītas skolu un pašvaldību bibliotēkām, kā arī prezentētas Jūras svētkos un citos pasākumos, kur piedalās daudz jauniešu. Grāmatas, bez šaubām, saņems arī projekta atbalstītāji. Atbalstītāju vārdi tiks publicēti grāmatā.

Biedrība, sadarbības ietvaros ar LKKA, lūdz kapteiņus, kam ir interese un kuri jūt pienākumu, atbalstīt grāmatas izdošanu un palīdzēt savākt nepieciešamos līdzekļus, pārskaitot tos uz Jāņa Lapsas Piemiņas biedrības speciālo kontu:

Jāņa Lapsas Piemiņas biedrība

Reģ. Nr. LV 40008231265

A/S SEB banka, filiāle Vecrīga,

konts: LV08UNLA0050022740708

kods: UNLA LV 2X

Ar norādi – Grāmatas par kapteiņiem izdošanai

Biedrību pārstāv un rakstu krājumu izdos: Gints Šīmanis, Jāņa Lapsas Piemiņas biedrības valdes loceklis, jūrniecības vēsturnieks un jūras tēmu žurnālists. Tel. 29228032; e-mail: Šī e-pasta adrese ir aizsargāta pret mēstuļošanu (spam), Jūsu pārlūkam ir jābūt aktivizētam Javascript, lai to aplūkotu

Jāzeps Spridzāns

LKKA prezidents